Mała dziewczynka stojąca za czarną sportową siatką PE
5/5 - (1 vote)

Niezawodne, praktyczne i uniwersalne rozwiązanie dla wymagających – tak można opisać siatkę polietylenową. Jej producenci zwykle są w stanie dostosować ją do konkretnego zastosowania. Jak można wykorzystać tego typu produkt na obiekcie sportowym i jakie są jego zalety?

Siatka polietylenowa – popularne zastosowania na obiektach sportowych

Wykonana z polietylenu siatka sprawdza się w wielu sytuacjach. To z niej powstają np. piłkochwyty. Będzie to również dobry wybór do bramek czy też wydzielenia kilku pól do gry na dużym boisku. Wszystkie szczegóły poniżej.

Siatka PE na piłkochwyty

Piłkochwyty są niezbędne do tego, aby zwiększyć płynność gry i jednocześnie poziom bezpieczeństwa (nie tylko graczy). Zatrzymują piłki w obrębie boiska, aby nie wydostawały się na zewnątrz. Nie ma potrzeby robienia częstych przerw w grze, do minimum zmniejsza się też ryzyko wypadków komunikacyjnych, w sytuacji gdy obiekt znajduje się przy ulicy.

Siatka polietylenowa tworząca piłkochwyt to również ochrona cudzego mienia, ścian oraz okien. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że jest to dodatkowe zabezpieczenie dla kibiców siedzących na trybunach. Co więcej, bez zarzutu nadaje się ona do podzielenia boiska lub sali gimnastycznej na kilka mniejszych pól do gry.

Polietylenowa siatka do bramek

Trudno wyobrazić sobie bramki bez umieszczonej w środku siatki. Dotyczy to nie tylko piłki nożnej, ale i ręcznej, hokeja czy podobnych dyscyplin sportowych. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzają się produkty z polietylenu.

Wystarczy odpowiednio dobrać grubość, a także wielkość oczek, aby zachować płynność rozgrywki. Wówczas nawet bardzo mocne uderzenie nie będzie problemem. Warto przy tym pamiętać, że każdy sport ma nieco inne wymagania, dlatego najlepszym wyborem jest przygotowana na wymiar siatka polietylenowa. Producent zatroszczy się wówczas o to, abybyła idealnie dopasowana.

Przeczytaj także:  Internet światłowodowy Airmax: Rewolucja cyfrowa we Wrocławiu Świniary

Zbliżenie na niebieską siatkę w bramce do piłki ręcznej

Siatka polietylenowa do wydzielenia pola do gry i w roli kurtyny

W niektórych dyscyplinach niezbędne są bramki, w innych podzielenie dostępnego pola do gry np. na połowy. Tak jest w siatkówce, tenisie ziemnym czy badmintonie. Tu też świetnie nadaje się do tego siatka PE. Co więcej, taka siatka może też pełnić funkcję kurtyny, która dzieli jedną dużą przestrzeń sportową na mniejsze części (np. w balonach tenisowych lub na lodowiskach) lub rozdziela sektory na trybunach.

Dlaczego warto postawić na siatkę z polietylenu?

Polietylen to bardzo solidne i trwałe tworzywo sztuczne. Powstająca z niego siatka jest całkowicie wodooporna. Przy wyborze warto upewnić się, czy jest wzbogacona o dodatek zabezpieczający ją przed działaniem promieni UV. To ważne, zwłaszcza gdy ma być zamontowana na zewnątrz. Dzięki niemu siatka nie będzie podatna na uszkodzenia spowodowane długotrwałą ekspozycją na słońce i zachowa swoje właściwości użytkowe przez wiele sezonów.

Siatka polietylenowa jest lżejsza i nieco sztywniejsza w porównaniu do polipropylenowej. Nie rozwijają się na niej porosty, pleśń czy mech. Ponieważ nie nasiąka wodą, nie przyczynia się do nadmiernego obciążenia konstrukcji (co jest szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku piłkochwytów). Bez wątpienia będzie to wybór na lata.

Odpowiednia do różnych zastosowań siatka polietylenowa – producent Symar zadba o każdy istotny szczegół. Sprawdź jego asortyment i znajdź właściwy produkt na obiekt sportowy.