Wkłady kominowe Poznań

Indywidualne rozwiązania w montażu oraz remoncie – skutecznie i profesjonalnie.

Montaż wkładów kominowych

Nasza firma wykonuje na trenie miasta Poznań montaż wkładów kominowych do kotłów gazowych i stałopalnych z rur kwasoodpornych i żaroodpornych najwyższej jakości. Prowadzimy również remonty kominów już istniejących, wykonując wkłady pod konkretny rozmiar komina.

Wykonujemy następujące instalacje oraz prace dotyczące działania kominów:

  • wkłady kominowe kwasoodporne,
  • wkłady kominowe żaroodporne,
  • wkłady kominowe owalne,
  • wkłady koncentryczne do kotłów z zamkniętą komorą spalania,
  • kominy izolowane do kotłów gazowych i olejowych,
  • kominy izolowane żaroodporne do kotłów na paliwa stałe,
  • poszerzanie średnicy komina,
  • prace wysokościowe związane z montażem kominów np. kominy i wentylacje w świetlikach,
  • kominy wentylacyjne ze stali nierdzewnej

wkłady kominowe montaż

Dlaczego obecnie wymagane są wkłady kominowe? Otóż zwykły komin ceglany – rozwiązanie nadal spotykane w mieście Poznań – niestety nie spełnia wszystkich wymogów bezpieczeństwa i nie jest zgodny z prawem budowlanym, które nakazuje stosowanie komina kwasoodpornego lub żaroodpornego w zależności od jego rodzaju i przeznaczenia. Cegła niestety ulega korozji na skutek działania kwasów wydzielanych z dymu podczas spalania opału. W skutek stopniowego rozgrzewania i chłodzenia się cegły dochodzi do powstania mikro szczelin, przez które to przedostawać się może do mieszkania dym oraz szkodliwe gazy. Powłoka tynkowa również nie daje nam żadnej gwarancji szczelności komina i nie może służyć jako jakikolwiek izolator dymu. Z tych też względów nakazane jest, aby dokonywać montażu wkładów kominkowych.

Przewody kominowe oraz wentylacyjne montuje się jako konstrukcje samonośne, czasami oddzielone od elementów budynku. Wkłady kominowe powinny być wykonane zgodnie z opracowanym wcześniej projektem technicznym, opracowanym dla określonego obiektu i według wymagań Polskich Norm. Po finalizacji montażu komina należy dokonać jego odbioru według zaleceń polskiej normy. Odbioru komina po zakończeniu montażu dokonuje wykwalifikowany kominiarz przydzielony do rejonu instalacji.

Wkłady kominkowe – montaż w nowych i starych kominach w Poznaniu

Nasze rozwiązania dotyczące montażu wkładów kominowych są idealne w budowie oraz przy renowacji konstrukcji kominowych. W zależności od wymagań zastosowane muszą być wkłady kwasoodporne, które służą do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych, rodzaj paliwa: gaz i olej opałowy. W uzasadnionych przypadkach montaż wkładów kominowych wymaga zastosowania wkładów żaroodpornych. Wkłady kominowe dzielimy ze względu na typy. Wkłady typu flex – czyli elastyczny wkład kominowy służący do zabudowy krzywych przewodów kominowych. Wkład owalny – czyli wkład stosowany do renowacji kominów murowanych. Natomiast wkład ocynkowany służy z powodzeniem do wentylacji i dystrybucji ciepłego powietrza. Wkłady kominowe zastosowanie znajdują przy zabezpieczeniu przed kwaśnym kondensatem, przy remontach nieszczelnych lub uszkodzonych kominów i redukowaniu nadmiernego przekroju przewodu komina do wielkości wymaganej przez producenta urządzenia grzewczego oraz ostatecznie w celu poprawy ciągu kominowego. Nasza firma, działająca w Poznaniu, wykonuje montaż wkładów kominowych zgodnie z opisanymi powyżej wymogami.

System kwasoodporny wkładów kominkowych powinien być zgodny z normą PN-EN 1856-1:2009 i PN-EN 1856-2:2009 posiadać znak CE.

System żaroodporny powinien być zgodny z normą PN-EN 1856-1:2009 i PN-EN 1856-2:2009 posiadać znak CE.

P.H.U. „Sigma-Plus” Marek Wieloch

Telefon: 605 767 851

E-mail: sigma@instalacjepoznan.com

Adres: ul. Zygalskiego 28, 61-418 Poznań