Montaż kanalizacji

Montaż kanalizacji. Profesjonalnie i skutecznie.

Montaż kanalizacji

W zakresie instalacji sanitarnych oferujemy Państwu wykonanie kanalizacji wewnętrznej oraz zewnętrznej przez naszych specjalistów, gdyż nie powinno się powierzać wykonania instalacji osobom bez doświadczenia. Kanalizacja wewnętrzną i zewnętrzna w domach jednorodzinnych jest systemem grawitacyjnym, tzn. nieczystości, ścieki spływają do zbiornika ( szamba, kanalizacji) na zasadzie ukierunkowanych spadków.

Profesjonalny montaż kanalizacji to zadanie wymagające fachowej wiedzy. Nieodpowiednio zamontowane elementy mogą powodować duże problemy, których rozwiązanie będzie wiązało się ze znacznymi kosztami naprawy. Wynika to z tego, że często są one związane z ingerencją w konstrukcję domu. Wykwalifikowana kadra pracownicza wie, na które aspekty całej infrastruktury należy zwrócić szczególną uwagę, żeby nie wystąpiły nawet najmniejsze usterki, a cała budowa przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Dużą zaletą wynajęcia profesjonalistów jest także fakt, że montaż kanalizacji realizowany jest na podstawie jasno nakreślonego planu. Zakłada on wykorzystanie określonych, sprawdzonych wcześniej oraz, co istotne, odpowiednio zabezpieczonych materiałów. Dzięki temu wykorzystane produkty będą mogły długo spełniać swoją funkcję, bez konieczności wymiany. Docelowo najważniejsze, jest to, by zamontowane rury szybko się nie zapychały oraz prawidłowo odprowadzały ścieki. Taki właśnie efekty zapewniają profesjonaliści.

Kanalizacja w domu

Najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę przy montażu, to:

  • idealny dobór rur specjalnie przeznaczonych do kanalizacji – podczas układania kanalizacji na zewnątrz w ziemi lub kanalizacji poziomej pod chudziakiem ( tzw. leżak kanalizacyjny), należy zastosować odpowiednie przekroje rur oraz grubości ścianek. ( rury pomarańczowe odporne na związki chemiczne). Należy dokłądnie dobrać grubość ścian ze względu na obciązenia nad rurą ( obciążenia mechaniczne spowodowane przejeżdżającymi samochodami, ułożonym chodnikiem)
  • stosowanie spadków oraz używanie „łagodnych” trójników i kolan ( 35o – 45o) tak aby nie zwiększać oporów przepływu
    zwrócenie uwagi na obecność uszczelek w instalacji
  • zagęszczenie gruntu pod rurą – brak spowoduje nierównomierne osiadanie gruntu i zanim spadku w instalacji
  • odpowiedni poziom wyjścia rury z budynku do podłoża terenu – zbyt nisko osadzona rura spowoduje nieefektywne wykorzystanie zbiornika na ścieki lub konieczność osadzenia go niżej
  • odpowietrzenie kanalizacji – kominek odpowietrzająco – napowietrzający w celu kompensacji różnicy ciśnień w instalacji i zapobieganiu tworzenia się nieprzyjemnego zapachu