Naprawa instalacji gazowych, serwis – Poznań

Naprawa instalacji gazowych. Profesjonalnie i skutecznie.

Naprawa instalacji gazowych
Nowoczesne technologie stosowane w zakresie uszczelniania instalacji gazowych są mniej pracochłonne i bardziej bezpieczne niż rozwiązania używane w przeszłości. Jednym z materiałów stosowanych dziś powszechnie do uszczelniania połączeń gwintowanych jest m. in. emulsja polimerycująca, która nie wymaga demontażu całej instalacji. Instalator wprowadza ją pod ciśnieniem do wnętrza przewodów instalacyjnych w celu wypełnienia wszelkich ubytków w żeliwie połączeń gwintowanych. Polscy instalatorzy chętnie korzystają z tego produktu w swojej pracy. Szczególnym ich zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim wysokiej jakości pianki dwóch niemieckich producentów – firmy BCG Gas oraz Prodoral R6-1. Zarówno producenci środka uszczelniającego, jak i instalatorzy zapewniają około 5-6 letnią gwarancję szczelności instalacji, która została zmodernizowana tą bezinwazyjną i skuteczną metodą.
Naprawa instalacji gazowych, serwis Poznań
Czas modernizacji przewodów instalacji gazowej za pomocą emulsji zależy oczywiście od wielkości samej instalacji, niemniej jednak sama metoda uważana jest za szybką, prostą, nie wymagającą kucia ścian i przede wszystkim dwu- a nawet trzykrotnie tańszą w porównaniu z kompleksowym remontem czy całkowitą wymianą instalacji.

Sama zaś pianka nie wpływa na właściwości rur i szybkość przepływu gazu. Należy do tak zwanych przyjaznych dla środowiska środków uszczelniających wykonanych na bazie wody. W jej składzie nie znajdziemy drażniących rozpuszczalników, co gwarantuje również bezpieczeństwo użytkowania zarówno dla instalatorów, jak i użytkowników nieruchomości. Dodatkową rekomendacją dla produktu jest również akceptacja techniczna wydana przez Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie.

Wśród licznych zalet wynikających z uszczelniania instalacji gazowej opatentowanym przez firmę GaSiTec ® – Wittem SYSTEMEM GAROSAN należy wymienić m. in.:

  • dużą dokładność w oszacowaniu poziomu zagrożenia oraz w sposobie wykonania usługi,
  • brak konieczności projektowania remontu instalacji i posiadania pozwoleń na budowę podczas doszczelniania instalacji,
  • brak konieczności kucia ścian, stropów, zniszczenia glazury oraz innych elementów wyposażenia wnętrza, a tym samum oszczędność czasu i pieniędzy klienta,
  • kilkukrotnie krótszy czas prac wykonawczych w porównaniu z tradycyjną metodą,
  • w porównaniu z metodą tradycyjną, możliwość uzyskania nawet 20% oszczędności,
  • ubezpieczenie stosowanej metody, materiałów i urządzeń GaSiTec w niemieckiej firmie ubezpieczeniowej Westfällische Provinzial Feuersozietät od odpowiedzialności cywilnej i materialnej.

Podczas okresowych przeglądów technicznych instalacji gazowej niezwykle przydatne okazują się również urządzenia GaSiTec ® umożliwiające w szybki, prosty i przede wszystkim skuteczny sposób zweryfikować stan przewodów instalacyjnych i wykrycie wycieku gazu w przypadku nieszczelności.