Naprawa instalacji gazowych

Naprawa instalacji gazowych. Profesjonalnie i skutecznie.

Naprawa instalacji gazowych
Nowoczesne technologie stosowane w zakresie uszczelniania instalacji gazowych są mniej pracochłonne i bardziej bezpieczne niż rozwiązania używane w przeszłości. Jednym z materiałów stosowanych dziś powszechnie do uszczelniania połączeń gwintowanych jest m. in. emulsja polimerycująca, która nie wymaga demontażu całej instalacji. Instalator wprowadza ją pod ciśnieniem do wnętrza przewodów instalacyjnych w celu wypełnienia wszelkich ubytków w żeliwie połączeń gwintowanych. Polscy instalatorzy chętnie korzystają z tego produktu w swojej pracy. Szczególnym ich zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim wysokiej jakości pianki dwóch niemieckich producentów – firmy BCG Gas oraz Prodoral R6-1. Zarówno producenci środka uszczelniającego, jak i instalatorzy zapewniają około 5-6 letnią gwarancję szczelności instalacji, która została zmodernizowana tą bezinwazyjną i skuteczną metodą.

Czas modernizacji przewodów instalacji gazowej za pomocą emulsji zależy oczywiście od wielkości samej instalacji, niemniej jednak sama metoda uważana jest za szybką, prostą, nie wymagającą kucia ścian i przede wszystkim dwu- a nawet trzykrotnie tańszą w porównaniu z kompleksowym remontem czy całkowitą wymianą instalacji.

Sama zaś pianka nie wpływa na właściwości rur i szybkość przepływu gazu. Należy do tak zwanych przyjaznych dla środowiska środków uszczelniających wykonanych na bazie wody. W jej składzie nie znajdziemy drażniących rozpuszczalników, co gwarantuje również bezpieczeństwo użytkowania zarówno dla instalatorów, jak i użytkowników nieruchomości. Dodatkową rekomendacją dla produktu jest również akceptacja techniczna wydana przez Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie.

Wśród licznych zalet wynikających z uszczelniania instalacji gazowej opatentowanym przez firmę GaSiTec ® – Wittem SYSTEMEM GAROSAN należy wymienić m. in.:

  • dużą dokładność w oszacowaniu poziomu zagrożenia oraz w sposobie wykonania usługi,
  • brak konieczności projektowania remontu instalacji i posiadania pozwoleń na budowę podczas doszczelniania instalacji,
  • brak konieczności kucia ścian, stropów, zniszczenia glazury oraz innych elementów wyposażenia wnętrza, a tym samum oszczędność czasu i pieniędzy klienta,
  • kilkukrotnie krótszy czas prac wykonawczych w porównaniu z tradycyjną metodą,
  • w porównaniu z metodą tradycyjną, możliwość uzyskania nawet 20% oszczędności,
  • ubezpieczenie stosowanej metody, materiałów i urządzeń GaSiTec w niemieckiej firmie ubezpieczeniowej Westfällische Provinzial Feuersozietät od odpowiedzialności cywilnej i materialnej.

Podczas okresowych przeglądów technicznych instalacji gazowej niezwykle przydatne okazują się również urządzenia GaSiTec ® umożliwiające w szybki, prosty i przede wszystkim skuteczny sposób zweryfikować stan przewodów instalacyjnych i wykrycie wycieku gazu w przypadku nieszczelności.